Kontaktai

 

                        Lietuvių skalikų augintojų sąjunga

Kodas 301534825
Adresas: Darsiškių k., Kupiškio sen., Kupiškio raj., LT 40420
LT 56 5011 4000 1400 0338

 

LSAS Prezidentas – Ričardas Barzdenis e- mail.: rbarzdenis@gmail.com

Tel. +370 68239763

 

Puslapio administratorius – Remigijus Jėčius e-mail. : Remigijus@skalikas.lt

Tel. – +370 68656154

 

 

Bendraujant medžioklinių šunų parodose, internetinėse svetainėse, lietuvių skalikų augintojams vis kildavo mintis susijungti į klubą, sąjungą, asociaciją ar kokią kitą visuomeninę organizaciją. Čia galėtų aktyviau bendrauti visi šių šunelių mylėtojai, augintojai ar prijaučiantys jiems. Mes visi puikiai žinome, kad teturime šią vienintelę nacionaline veislę. Ją reikia populiarinti, kad veislė neatsidurtų ant išnykimo ribos.
2007 m. spalio 13 dieną buvo sutarta susirinkti P.Dabrišiaus įkurtame Žvėrinčiuje, Telšių rajone. Tai vieta, mėgstama ir lankoma ne tik medžiotojų, bet ir visų gamtos mylėtojų, be to, ten yra patalpos, į kurias gali susirinkti bei padiskutuoti nemažas būrys bendraminčių.
Susirinko aktyvas iš septyniolikos žmonių. Jie nusprendė, kad reikalinga sąjunga, jungianti lietuvių skalikų augintojus ir šios veislės populiarintojus . Buvo patvirtinti įstatai, išrinktas prezidentas, valdyba, revizijos komisija. Darbo ėmėsi iniciatyvūs, turintys patirties skalikų auginime žmonės iš įvairių Lietuvos vietovių.
2008 m. sausio 30 d. Nekilnojamo turto Registre buvo įregistruota „Lietuvių skalikų augintojų sąjunga”. Sąjunga yra atvira visiems lietuvių skalikų augintojams bei prijaučiantiems šiai veislei.
Šiandien turime V.Klovo sudarytą lietuvių skalikų standartą. Privalome bendromis jėgomis siekti tobulo mūsų šunų eksterjero ir puikių darbinių savybių Jeigu norime, kad mūsų nacionalinė veislė būtų pripažinta pasaulyje, turime padidinti lietuvių skalikų skaičių iki reikiamos ribos, o tai tikrai nelengvas, daug laiko, pastangų ir entuziazmo reikalaujantis uždavinys. Iš didelio skaičiaus šunų bus galima lengviau atrinkti veislės lyderius. Darbo bus daug, tačiau bendromis jėgomis, suvienytomis pastangomis, žingsnis po žingsnio bandysime siekti šio gražaus ir kilnaus tikslo. Sėkmės mums visiems!
Ričardas Barzdenis,

Lietuvių skalikų augintojų sąjungos prezidentas